Konečně přišla bílá zima, ale na Dvoře se rozhodně nespí..

Konečně přišla bílá zima, ale na Dvoře se rozhodně nespí..

Co nového v letošním roce , co nás čeká a možná nemine..
oranžový list zelený list bílý list

Sníh, slunce a potřeba nafotit několik nových výrobků mě vytáhla ven a já se prostě kochala..Něco z té vzácné chvíle se pokusím přenést i na Vás. Došla jsem si k lesu pro dubovou větvičku, abych měla stylovou dekoraci k našim sýrům a na zahradě začala aranžovat. Byla jsem trochu vyhladovělá, začaly se mi sbíhat sliny , a když došlo na focení parenice uzené na bukových pilinách,tak už jsem musela bojovat sama se sebou i s našimi psy , abychom to prostě nesežrali…

V mlékárně je jedno, jaké je roční období, výroba jede a stále se snažíme krok po kroku vylepšovat stávající výrobky a vymýšlet novinky. Nejčerstvěji je možné v naší prodejně ochutnat i zakoupit právě ony voňavé, studeným kouřem a pravými bukovými pilinami uzené pařené sýry..neodolatelné..a taky nám zrají naše první zrající sýry. Bohužel si několik měsíců na jejich ochutnání  ještě počkáme.

Na dvoře vše jede svým zimním tempem, přibývají telátka,opravují se zábrany, vylepšují chodníky pro krávy, některé dostaly i nové postýlky. Technika se připravuje,aby hned zjara mohla vyjet na pole.

Na dvorku odpočívají připravené otesané trámy, ze kterých co nevidět složíme kostru budoucího „chlívku“ pro nás dvounohé, ale i pro bučící a mečící čtyřnohé .

Spřádáme plány,kujeme pikle a těšíme se z každé Vaší návštěvy!