20 let ve zkratce..

20 let ve zkratce..

V 500-leté historii našeho Dvora to je teprve chvilka, kdy jsme na Dvoře začali hospodařit . Hodně toho ještě připomíná spíše doby dávno minulé, ale přesto je toho dost, co jsme stihli vybudovat.
oranžový list zelený list bílý list

V 500leté historii našeho Dvora to  je teprve chvilka, kdy jsme na Dvoře začali hospodařit . Hodně toho ještě připomíná spíše doby dávno minulé, ale přesto je toho dost, co jsme stihli vybudovat.

Kompletně jsme překopali kanály a jímky, proběhly rekonstrukce všech stájí. V každé uvidíte postýlky pro krávy, pojízdnou automatickou lopatu, ta pravidelně čistí chodby, kterými HOLKY korzují. V době veder fungují velké větráky, pod kterými se krávy rády ochlazují. Před 5 lety jsme vyměnili dojírnu za modernější a výkonnější. HOLKY jsou pod podrobným dozorem díky náramku, který každá nosí na noze. Ukrývá informace o jejím pohybu během dne a v dojírně pomáhá zobrazit informace o množství mléka, které v poslední době nadojila.

Největší investicí, která je zřejmá hned od vrat, je úplně nová stáj pro  stovku krav. Jejich pohodu je potřeba vidět abyste uvěřili..