Farma

Na naší farmě se vše točí kolem krav. Počínaje hospodařením na 190 ha půdy, kde hnojíme, oráme, sejeme a pak sklízíme úrodu, kterou zbaští naše stádečko.
Pěstujeme pro ně vojtěšku, kukuřici a trávu. Každý rok bojujeme s nepřízní počasí o dostatek krmení a poslední roky často prohráváme a jsme nuceni některé obědy pro naše HOLKY dokupovat. Pole, dílny, ohrady, krmiště, žlaby, potrubí to je království chlapů, na nichž záleží, zda budou mít HOLKY, co do huby..
Další stejně důležitou partou jsou lidi, kteří pracují bezprostředně s HOLKAMA. Je to obrovskej kolotoč, který začíná péčí o narozené telátko, jeho přesunem z jeslí do školky a následně do školy, která je završena porodem dalšího telátka. A to už je zase další kolotoč. Krmení 2x denně, péče o paznehty, zapouštění , péče o nemocné a především dojení…Každý den, 2x denně, v létě, v zimě, Vánoce, Velikonoce. Samozřejmostí je péče, o co nejlepší kvalitu mléka, tedy neustálá poctivost v každodenní práci, stálé kontroly kvality mléka a zdraví krav. Je to kravský lunapark, který jsme roztočili v létě roku 1995 a dosud se ani na jediný den nezastavil.
A aby toho nebylo málo, ale ještě trochu víc, tak jsme přímo vedle dojírny vestavěli do staré stodoly na spadnutí fungl novou mlékárnu. Ale o té už jinde…